Bundsugning af tanke for vandVandet skal væk ![]() Behøver jeg fjerne vandet? Det har tanken bedst af. Er der kommet vand ned i den, bør du fjerne det hurtigst muligt. Vand blandet med slam tærer hårdt på indersiden af tankens stål. Du risikerer også, at oliefyret stopper, hvis vandet i tanken får lov at hobe sig op. Hvorfor er der vand i min tank? Kan jeg få vandet op uden at tømme tanken helt?
Ja. A.A. Service & Transport hjælper dig med at lave en bundsugning af tanken. Vi skiftevis pejler (dvs. måler væskehøjden) og suger tanken for vand – indtil der kun er olie tilbage. Hvornår bør jeg i stedet rense tanken?
Hvis der allerede er slam i din tank, anbefaler vi en tankrensning. Klik på et af nedenstående links og læs mere om rensning af tanken.
op til 5900 liter « Klik her for at komme til forrige side... |
A.A. Service & Transport Danmark A/S
Telefon : 86220733 / 59278840
Administration : Grenåvej 631b, 8541 Skødstrup
Så bliver det ikke kun ved tanken……..- Vi GØR noget for miljøet
Bundsugning af tanke for vand
